DVB-T2  |  DVB-S2  |  STA

ANTÉNNÍ SYSTÉMY

Realizujeme televizní systémy a rozvody všech velikostí od individuálního příjmu pro rodinné domy, až po rozsáhlé systémy, jako jsou STA pro bytové a panelové domy nebo hotely.

Pozemní digitální příjem

Pozemní digitální vysílání je v současné době nejvyužívanější forma televizního příjmu. Jeho příjem je zdarma a není podmíněn žádnými měsíčními poplatky. Programová nabídka se skládá z desítek kanálů a stále se rozšiřuje. Díky aktuálně nasazovanému standardu DVB-T2 dosahuje kvalita většiny kanálu Full HD rozlišení.

Zajistíme Vám kompletní dodávku celého systému od zaměření vysílačů, instalace anténního systému, konfigurace aktivních prvků až po realizaci veškerých koaxiálních rozvodů a zásuvek ve Vašem domě.

Programová nabídka

Programová nabídka

Satelitní digitální příjem

Satelitní digitální vysílání umožňuje sledování tisíců televizních stanic z desítek dostupných družic a to jak našich národních, tak i zahraničních televizí.

Díky skutečnosti, že vysílání signálu probíhá z oběžné dráhy země, je možné realizovat jeho příjem prakticky odkudkoli. Tedy i v lokalitách, kde jiná forma příjmu není možná. Satelitní platformy nabízejí rozmanitou nabídku televizních kanálů, přičemž značná část zahraničních stanic je vysílána zdarma. Ostatní placené kanály jsou podmíněny platbou některého z balíčku satelitních operátorů.

Zajistíme Vám kompletní dodávku celého systému od zaměření družic, instalace satelitních antén (parabol), konfigurace aktivních prvků, realizaci veškerých koaxiálních rozvodů a zásuvek ve Vašem domě až po dodávku a konfiguraci digitálních HD satelitních přijímačů.

Programová nabídka satelitního vysílání se liší dle zakoupené přístupové karty. Každý satelitní operátor má svou programovou nabídku. Asi nejzajímavějším českým satelitním operátorem je SkyLink, který ve svém rozmanitém programovém portfoliu nabízí i nemalý seznam HD kanálů. Pro detailní seznam kanálů poskytovaných SkyLinkem klikněte ZDE.


Rozdíl mezi HD a SD kvalitou

Zajistíme Vám kompletní dodávku celého systému od zaměření družic, instalace satelitních antén (parabol), konfigurace aktivních prvků, realizaci veškerých koaxiálních rozvodů a zásuvek ve Vašem domě až po dodávku a konfiguraci digitálních HD satelitních přijímačů.

Společná televizní anténa

Společná televizní anténa (STA) je komplexní distribuční  systém zajišťující rozvod televizního signálu pro více účastníků. Tento systém se používá například v bytových a panelových domech, hotelech, nemocnicích, komerčních budovách, či nákupních centrech. STA umožňuje distribuci televizního a satelitního signálu pro desítky až stovky přijímačů za použití pouze jedné přijímací antény na objektu.

Zajistíme Vám návrh a dodávku kompletního systému Společné televizní antény na klíč – od zaměření vysílačů a družic, instalace anténního systému, konfiguraci aktivních prvků a distribučních stanic, až po realizaci veškerých koaxiálních rozvodů a účastnických zásuvek ve Vašem objektu.

Technologie rozvodů STA

Původní rozvody společných televizních antén byly realizovány sériovým zapojením. To znamená, že jednotlivé účastnické zásuvky jsou v každé stoupačce zapojeny za sebou. Tato varianta je sice plně funkční, ale bývá častým zdrojem problémů a je vhodná pouze pro DVB-T/T2 vysílání. V případě poškození vedení, nebo zásuvky v některém z bytů je celý zbytek větve od poškozeného místa dále  nefunkční. Nové moderní STA systémy realizujeme převážně formou hvězdicového zapojení. V tomto systému má každá účastnická zásuvka svůj vlastní přívod a je vedena přímo z distribuční stanice. Tato topologie umožňuje do každé účastnické zásuvky přivést jak pozemní, tak i satelitní vysílání.

Příjem pro celý objekt následně zajistí pouze jedna centrální satelitní parabola a pozemní anténa na střeše domu, a tak Váš dům nebude ověšen satelitními parabolami, jak je tomu nyní. Další velkou výhodou hvězdicové topologie je skutečnost, že v případě poškození, či poruchy na jedné ze zásuvek, není ovlivněn zbytek rozvodu.

V našich systémech používáme zásadně digitální programovatelné  komponenty, které jsou velice modulární a umožňují nám rychlou změnu konfigurace. Například následná úprava struktury vysílacích kanálů a přelaďovaní je otázkou pouze přenastavení a odpadá investice do nových zesilovacích vložek.

POTŘEBUJETE NALADIT?

Kontaktujte nás na +420 775 223 233